Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] pompa paliwa głośno buczy, wycie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] pompa paliwa głośno buczy, wycie

    Nie kombinuj z gęstymi olejami bo to nic nie da. Ja zrobiłem odwrotnie tzn z 5w50 przeszedłem na M1 0w40 i zużycie oleju wyraźnie spadło. Wcześniej silne płukanki i antykoks od góry. Silnik zdecydowanie lepiej chodzi na tym mobilu.

  • #2
    [O2] pompa paliwa głośno buczy, wycie

    witam,
    proszę o pomoc w lokalizacji problemu. Latem ubiegłego roku podczas podróży nad morze padła mi pompa paliwa (1,5 r wcześniej wymieniana) Poza tym iż zepsuło mi to 3 dni urlopu bo był to akurat weekend to wymieniono mi na włoski zamiennik dobrej firmy za prawie 500zł. Oczywiście sam "wkład" bez tego kosza z pływakiem. Wcześniej przed awarią słyszalna była głośniejsza praca tej pompy. Teraz znów słyszę głośną pracę pompy paliwa tak że z zewnatrz słyszalne jest "wycie" w okolicach podwozia a w środku głuche buczenie. Zauważyłem że pojawiło się to jak zatankowałem bak do pełna, zazwyczaj tankuje do 3/4 baku. Nie wydaje się to logiczne bo zazwyczaj jazda z niskim poziomem paliwa może prowadzić do awarii pomp (tak mi zawsze mówiono) . Postanowiłem poszukać w sieci używanej z demontażu oryginalnej pompy ale kompletnej tak aby jak się zepsuje na trasie można było w miarę lekko wymienić cały wkład bez rozbierania go na części. Trzeciego holowania na lawecie w roku z tego samego powodu nie przeżyję wiec chcę mieć zapasową taką część.
    Problem w tym że moja pompka ma symbol : 2K0919050A, na all..o są ale z literką D na końcu , dzwoniłem do ASO Skody to wg nich powinien być z literką Q .
    Czy ktoś się orientuje jaka jest róznica miedzy tymi pompami bo z wyglądu są prawie identyczne i czy jak kupie ten z D (kompletna pompa) to bedzie pasowało ?

    może coś pomoże , między czasie w innym salonie Skody dowiedziałem się że nie może być wogóle 2K tylko 1K0919050 Q,J, lub AB przy czy ta ostatnia to najnowsza modyfikacja. wg nich 2K to chyba z anglika . Czy ktoś z Was szanownych kolegów może sprawdzić u siebie jaki ma symbol , Octavia II combi 2005r BJB
    z góry dzięki
    Mariusz

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X